Esiintyjät 2018

* Syksyllä aloitamme kympin tanssit *

Kuuntelimme yleisöämme!

Moni on kokenyt tanssilippujen hintojen hipovan taivaita. Suomi on täynnä todella loistavia orkestereita jotka eivät ole vielä suuren yleisön tietoisuudessa.
Kerran kuussa järjestämme kympin tanssit, jolloin pääsymaksu vain 10€

Kympin tansseissa ei ole muita alennuksia.

SUPER-VIIKONLOPUT 65€/hlö

20. - 21.10.2018

La 20.10. klo 19.00 - 0.30 Helminauha

Su 21.10. klo 14-18 Leif Lindeman ja Hannu Wacklin ja Kyläpelimannit

Kahdet tanssit ja majoitus 65€/hlö
Majoitus kahden hengen huoneessa.

8.12. - 9.12.2018

La 8.12. klo 19.00 - 0.30 Harri Nuutinen & Tanssin Taika

Su 9.12. klo 14-18 Pekkaniskan Pojat

Kahdet tanssit ja majoitus 65€/hlö
Majoitus kahden hengen huoneessa.

Ohjelmisto

Tanssit klo 19.00-0.30

Karaoke klo 20.00-1.30

13.10. Teuvo Oinas & Kiintotähti

20.10. KYMPIN TANSSIT: Helminauha

Su 21.10. klo 14-18 Leif Lindeman ja Hannu Wacklin ja Kyläpelimannit, liput 12€

27.10. Pekkaniskan Pojat ***

3.11. KYMPIN TANSSIT: Fernanda

10.11. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva ja tanssiorkesteri Kaiho ***

17.11. Tangokuninkaalliset 2018

24.11. Hurma ja Vaiettu Salaisuus

1.12. Saija Tuupanen & eXmiehet

8.12. KYMPIN TANSSIT: Harri Nuutinen & Tanssin Taika

Su 9.12. klo 14-18 Pekkaniskan Pojat, liput 12€

15.12. Sinitaivas ja TangoMaestro-voittaja Merja Uimonen ***

22.12. Leif Lindeman & Avec

29.12. KYMPIN TANSSIT: Juhamatti & Rosalie

Liput 16€ *** ei seura-alennuksia

Menneen kevään esiintyjät 2018

6.1. Tarja Lunnas & Rosso ja Harri Nuutinen ja Tanssin Taika

13.1. Saija Tuupanen & eXmiehet

20.1. Tommi Soidinmäki & Vastakaiku ja Onnentähti

27.1. Markku Aro & Diesel

3.2. Aki Samuli & Fantasia

Su 4.2. klo 14-18 Pekkaniskan Pojat, liput 12€

10.2. J. Eskelinen & Onnenkulkurit ja Aki Hietala & Norolan pojat

17.2. Leif Lindeman & Avec ja Kalle Jussila orkestereineen ***

24.2. Lasse Hoikka & Souvarit ***

3.3. Eija Kantola & Omega

10.3. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva ja Henkka & Kulkurit ***

17.3. FBI Beat ja Harri Nuutinen & Tanssin Taika

24.3. Helminauha ja Suvi Karjula & In the mood

31.3. Teemu Roivainen & Energia

7.4. Sinitaivas ***

14.4. Pekkaniskan Pojat ***

Su 15.4. klo 14-18 Leif Lindeman ja Hannu Wacklin ja Kyläpelimannit

21.4. Heidi Pakarinen & Karavaani ja Jarno Itkonen & Pientä Unelmaa

28.4. Saija Tuupanen & eXmiehet